Jesień w Lesie cz.1 ŚLADAMI JESIENI – wyprawa dla rodzin. Niedziela, 24 września, godz. 10.30 – 12.30

🍁🌿 Serdecznie Was zapraszam na rodzinną wyprawę ŚLADAMI JESIENI 🌿🍁

W niedzielę, 24 września, razem przywitamy tę magiczną porę roku, kiedy lasy ubierają się w najpiękniejsze jesienne szaty. To czas, gdy przyroda przekształca się w paletę odcieni czerwieni, złota i pomarańczy. Chcę Was zaprosić do wspólnej podróży przez ten malowniczy krajobraz i odkrywania jego piękna w rodzinnej atmosferze.

Przygotujcie się na czas pełen odkryć i wspaniałych chwil spędzonych wśród natury. Jesień to czas, który przypomina nam o pięknie zmiany, przeobrażeń i przygotowań na nadchodzącą zimę.

🍁 CO WAS CZEKA 🍁
🌳Spacer przez urokliwe ścieżki lasu pełne sekretów, gdzie poprowadzę Was śladami jesiennej metamorfozy drzew i roślin.
🎯 Zabawy i gry dla dzieci i dorosłych, które pozwolą Wam cudownie spędzić czas w rodzinnym gronie i jeszcze lepiej poznać się nawzajem.
🎨 Twórcze warsztaty, na których stworzycie swoje własne, jesienne prace artystyczne.
🍽️ Czas na piknik – możecie przynieść swoje ulubione przekąski i coś do picia. Ze swojej strony zapewniam Wam pyszną leśną herbatę oraz zdrowe przekąski.
📷 Przestrzeń do uwiecznienia chwil spędzonych w towarzystwie piękna jesieni.

🌲DLA KOGO?
Zapraszam serdecznie rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym.
W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły🙂

🌲GDZIE?
Miejsce wyprawy – tyskie lasy, szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania wyślę mailem osobom zdecydowanym kilka dni przed wyprawą.

🌲ZAPISY
Zapisać można się:
– poprzez wypełnienie formularza:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfi6CCE…/viewform…
– pisząc na maila: kontakt@tyskielovelasy.pl
– tel. 693813511

🌲INWESTYCJA
Koszt udziału w rodzinnej wyprawie to 50,00 zł od dziecka. Zniżka 10,00 zł przy każdym kolejnym dziecku w rodzinie. Rodzice oraz dzieci w wieku poniżej 3 lat, towarzyszące siostrze lub bratu w wyprawie, bawią się gratis 🙂
🌲Przedpłata na konto lub gotówką/kartą zbliżeniowo przed spotkaniem.
ŚWIATŁO LASU Anna Nowicka
41 1140 2004 0000 3002 8364 0914
W tytule wpisać imię dziecka + leśna wyprawa
W cenie zapewniam: 2 – 2,5 godzinny warsztat leśny, akcesoria do leśnych aktywności, materiały do leśnych prac, maty i koce do siedzenia, leśną herbatę i zdrowe przekąski, kubki papierowe (jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swój ulubiony kubek)

🌲DLACZEGO Z DZIEĆMI DO LASU?
Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z Naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak ZESPOŁEM DEFICYTU NATURY oraz BRAKIEM WITAMINY “N”. Udowodnił, że mocna więź z Naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich odporność, potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych.
Dzieci nie rzadko spędzają dużą część dnia przed monitorami komputerów, przy sztucznym oświetleniu, bez dostępu świeżego, zdrowego powietrza, oderwane od naturalnego środowiska. Bardzo ważne jest, by zapewnić dzieciom choć kilka godzin w kontakcie z Naturą.Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z Naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszam Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną wyprawę.

🌲KTO POPROWADZI WYPRAWĘ?
ANNA NOWICKA – leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

🌲WAŻNE:
Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy.
Zadbaj o odpowiedni do warunków atmosferycznych strój.
Wrzuć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową, coś do picia i małą przekąskę, będzie czas na wspólny piknik.
🌲Wyprawa odbędzie się, jeśli zbierze się grupa przynajmniej 5 dzieci.
🌲Jako organizator zastrzegam sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia.
Do zobaczenia na leśnym szlaku🌲
Ania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *