Leśne wyprawy rodzinne

Zapraszam rodziny z dziećmi na ciekawe wyprawy po lesie

Sprawdź nadchodzące Wydarzenia

„W dzisiejszych czasach nastąpiło całkowite oderwanie przeciętnego człowieka od świata przyrody. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które większość czasu w ciągu dnia spędzają w budynkach – placówkach edukacyjnych, na zajęciach dodatkowych, w sklepie, potem w domu, przed telewizorem, komputerem, tabletem… ”

/Richard Louv, Ostatnie dziecko lasu/

Drogi Rodzicu! Jeśli masz wrażenie, ze Twoje dziecko zbyt mało czasu spędza w naturze i na świeżym powietrzu, a większość dnia spędza w betonowych murach szkoły, przedszkola, zajęć dodatkowych, a następnie w domu, przy sztucznym oświetleniu, przed telewizorem, monitorem komputera czy telefonu – zabierz dziecko do lasu na zorganizowaną przeze mnie rodzinną wyprawę. Oboje będziecie dobrze się bawić zatapiając się w spokojnej i zielonej atmosferze lasu, razem będziecie tworzyć i oddychać leśnym powietrzem.

Być może jest tak, że spędzanie czasu w lesie wcale nie jest Wam obce, jednak brakuje Wam pomysłów, co robić z dzieckiem w lesie, by szybko się nie znudziło, czy też nie chciało z niego szybko wyjść (bo za rogiem czeka plac zabaw czy budka z lodami). Wtedy Ja, wychodzę Wam z pomocą zapraszając na rodzinne wyprawy, podczas których nie brakuje zabawy, przygody, radości, pobudzania dziecięcej ciekawości i kreatywności. A przede wszystkim jest to czas dla Was – spędzony razem w pięknych okolicznościach przyrody. Będziecie mieli okazję również poznać inne rodziny, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami.

Po co z dziećmi do lasu?

Liczne badania naukowe udowodniły, że bliskość natury jest bardzo ważna w rozwoju dzieci. Las między innymi:

 • dostarcza dzieciom naturalnych bodźców sensorycznych
 • wspiera rozwój poznawczy, emocjonalny, ruchowy i psychiczny
 • uczy koncentracji i precyzji
 • wpływa pozytywnie na sen i lepszy apetyt
 • redukuje poziom lęku i stresu
 • wzmacnia system odpornościowy
 • wyzwala w dzieciach kreatywność
 • otwiera zmysły i uczy uważności
 • jest najlepszym, naturalnym i darmowym placem zabaw

Na czym oparty jest program leśnych wypraw rodzinnych?

Zmysły i uważność – Poprzez spokojne, bezwysiłkowe i uważne aktywności pobudzimy nasze zmysły, by dzięki obserwacji, dotykowi, węchowi oraz słuchowi mocno zanurzyć się w leśnej atmosferze i doznawać go jeszcze głębiej. Będziemy rozwijać umiejętność koncentracji i skupienia.

Przygoda i zabawa – Las to prawdziwie naturalny plac zabaw. Wykorzystamy bycie w nim do kreatywnych i spontanicznych zabaw i gier. Podczas zabaw pozwolimy dzieciom być po prostu sobą, by mogły kreować i tworzyć zgodnie ze swoją dziecięcą ciekawością i radością.

Edukacja – Podczas rodzinnych spotkań w lesie oprócz zmysłowych doznań, przygody i zabawy, na każdym leśnym spotkaniu „przemycona” zostanie również dawka wiedzy przyrodniczej, głównie o leśnym świecie.

Dla kogo?

Leśne wyprawy rodzinne przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak proszę mieć na uwadze, że program aktywności leśnych przygotowany są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły.

Jak się przygotować?

 • Przede wszystkim zadbaj o odpowiedni do warunków atmosferycznych strój – najlepiej terenowy
 • Wrzuć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową, coś do picia i małą przekąskę, będzie czas na wspólny piknik
 • W razie potrzeby zabezpiecz się w odpowiednie dla siebie repelenty przeciwko owadom (kleszcze/komary)
 • Jeśli jesteście na coś uczuleni (w tym na ukąszenia owadów), przygotujcie się odpowiednio wcześniej i/lub zabierzcie ze sobą leki
 • Zabierzcie ze sobą dobry humor i otwartość na las

Czas trwania: 120 minut

Cena: 50,00 zł od dziecka. Zniżka -10 zł przy każdym kolejnym dziecku w rodzinie. Rodzice oraz dzieci poniżej 3 lat towarzyszące siostrze lub bratu w wyprawie, bawią się gratis.

Miejsce spotkania: lasy tyskie, dokładne miejsce spotkania podawane jest mailowo zapisanym rodzinom

Jestem otwarta na wszelkie formy współpracy. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *