Lato w lesie – leśna wyprawa dla rodzin 26.08.2023, godz. 10.00

Zapraszam do lasu na pożegnanie wakacji rodziny z dziećmi

Zapisz się na wydarzenie: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfi6CCE…/viewform…

Więcej o leśnych wyprawach rodzinnych przeczytasz tutaj: Leśne wyprawy rodzinne

Kończy się wakacyjny czas. To dobry czas, by na zakończenie wakacji spędzić rodzinnie czas w lesie.

Serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat na letnie doświadczanie lasu. Podczas spotkania czekają na Was gry, zabawy, otwieranie zmysłów, leśne hamakowanie i inne atrakcje 🙂

Po co z dziećmi do lasu?

Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z Naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak ZESPOŁEM DEFICYTU NATURY oraz BRAKIEM WITAMINY “N”. Udowodnił, że mocna więź z Naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich odporność, potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Dzieci nie rzadko spędzają dużą część dnia przed monitorami komputerów, przy sztucznym oświetleniu, bez dostępu świeżego, zdrowego powietrza, oderwane od naturalnego środowiska. Bardzo ważne jest, by zapewnić dzieciom choć kilka godzin w kontakcie z Naturą. Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z Naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszam Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną wyprawę.

Co będziemy robić?

Będziemy zanurzać się zmysłami w leśnej atmosferze, otwierać się na to, co las chce nam w danym momencie ofiarować. Będziemy mu się przyglądać, słuchać go, dotykać i wąchać, będziemy zaglądać w leśne zakamarki i poznawać tajemnice lasu. Będę zapraszała Was do udział w leśnych aktywnościach, zabawach i grach. Zapraszam do aktywnego udziału również rodziców, bo kiedy rodzic dobrze się bawi, wtedy dziecko również bardzo chętnie dołącza do zabawy.

Dla kogo?

Zapraszam serdecznie rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły.

Miejsce wyprawy

Spotkamy się w tyskich lasach, szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania wyślę mailem osobom zdecydowanym kilka dni przed wyprawą.

Jak się zapisać?

Zapisując się na wydarzenie akceptujesz regulamin leśnych wypraw. Koniecznie zapoznaj się z Regulamin

Inwestycja

Inwestycja w udział w rodzinnej wyprawie to 50,00 zł od dziecka. Zniżka 10,00 zł przy każdym kolejnym dziecku w rodzinie. Rodzice oraz dzieci w wieku poniżej 3 lat, towarzyszące siostrze lub bratu w wyprawie, bawią się gratis.

Płatność:

  • Przedpłata na konto: ŚWIATŁO LASU Anna Nowicka 41 1140 2004 0000 3002 8364 0914 w tytule wpisując imię i nazwisko dziecka, z dopiską leśna wyprawa
  • gotówką lub kartą zbliżeniowo przed spotkaniem

Kto poprowadzi wyprawę?

Anna Nowicka – leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i uważnego spędzania czasu w naturze.

Ważne

  • Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów przez cały czas trwania wyprawy. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy.
  • Zadbaj o odpowiedni do warunków atmosferycznych strój.
  • Wrzuć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową, coś do picia i małą przekąskę, będzie czas na wspólny piknik.
  • Wyprawa odbędzie się, jeśli zbierze się grupa przynajmniej 5 dzieci.
  • Jako organizator zastrzegam sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia.

W razie pytań proszę o kontakt: tel. 693813511 lub mailowo: kontakt@tyskielovelasy.pl

Do zobaczenia na leśnym szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *