Posprzątajmy razem Las

Dołącz do wspólnego sprzątania lasów!

Sprawdź nadchodzące Wydarzenia

Co czujesz, gdy idziesz do lasu, aby odpocząć, zrelaksować się i odprężyć, a cudowną atmosferę lasu i leśne widoki zakłócają śmieci pozostawione w lesie przez innych?

Niestety, nie wszyscy udający się do lasu na spacer, rower czy piknik mają świadomość tego, że są tam tylko gośćmi. Nie zawsze potrafią należycie zachować się i uszanować miejsce, w którym się znaleźli, jak również mieszkańców tego miejsca. Nie mają również świadomości, że każdy pozostawiony w lesie przez nich śmieć nie tylko będzie rozkładał się tam setki lat, będzie stwarzał realne zagrożenie i niebezpieczeństwo dla żyjących w lesie zwierząt, ale również będzie psuł piękno i estetykę leśnego krajobrazu i środowiska. Wszyscy chcemy chodzić do czystego lasu i w nim odpoczywać, a widok walających się tam śmieci pozostawionych przez kogoś, kto był tam przed nami, zazwyczaj doprowadza nas do przysłowiowej białej gorączki.

Często wychodząc do lasu mamy w plecaku worki na śmieci i sprzątamy śmieci napotkane na leśnej ścieżce, do czego zachęcamy i Was. Wyznajemy zasadę, że wszystko co do lasu ze sobą przynieśliśmy, powinniśmy również z niego wynieść. Pamiętajmy o tym, szanujmy las i jego mieszkańców.

Kilka razy w roku organizujemy wspólne akcje sprzątania lasu. Nic tak nie integruje mieszkańców i miłośników leśnej przyrody, jak wspólne akcje zrobienia czegoś dobrego dla świata. Przy sprzątaniu współpracujemy z Nadleśnictwem Kobiór, które zazwyczaj stawia na akcje sprzątania kontener na śmieci oraz zajmuje się wywozem śmieci wyniesionych z lasu.

Przyłącz się i Ty, posprzątajmy razem las!

Dla kogo: Wszyscy, dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy

Cena: Natura nam się odwdzięczy 🙂

Czas trwania: ok. 2 godziny

Miejsce: do ustalenia

Jestem otwarta na wszelkie formy współpracy. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *