Warsztaty dla młodzieży

Zapraszam młodzież szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na warsztaty grupowe

Jeśli chcesz, abym przeprowadziła z Twoją grupą młodzieży, skontaktuj się ze mną: kontakt@tyskielovelasy.pl

Organizuję warsztaty dla młodzieży, od V klasy podstawowej oraz dla szkół ponadpodstawowych. Warsztaty mogą odbyć się środowisku leśnym, parku, na boisku szkolnym lub stacjonarnie w sali, w zależności którą z opcji Państwo wybierzecie. Warsztaty są świetnym sposobem na integrację grupy, wspólne działanie, miłe spędzenie czasu w grupie i bliższe poznanie siebie nawzajem. A to wszystko w oderwaniu od lekcyjnego czasu.

Gry i zabawy integracyjne inspirowane pedagogiką przygody i pedagogiką przeżyć

Z przyjemnością zaproszę młodzież do wspólnych zabaw i gier opartych na pedagogice przygody i pedagogice przeżyć. Podczas takich zajęć uczymy się kompetencji społecznych poprzez doświadczanie, aktywności zespołowe, budujemy umiejętności komunikacji, współpracy, wzajemnego zaufania i szukania rozwiązań. Jest w tym dużo zabawy i śmiechu, ale pojawia się również wiele emocji, przemyślenia a nawet sporów czy kłótni. To wszystko jest w porządku, przygoda i przeżycia podczas tych zajęć są czynnikiem sprzyjającym rozwojowi, uczenia się bycia razem i wspólnego działania w grupie.

Czas trwania: ok. 120 min

Cena: 30,00 zł od uczestnika, preferowane grupy ok.20 osób. Zapewniam program gier i zabaw opartych na pedagogice przygody/pedagogice przeżyć oraz wszelkie potrzebne do tego akcesoria, podkładki do siedzenia.

Miejsce: najlepiej w terenie wśród przyrody, boisko szkolne, ewentualnie sala

Warsztaty w lesie

Podczas dwugodzinnego pobytu w lesie wyciszymy się i zrelaksujemy, otworzymy swoje zmysły, by głęboko zanurzyć się w atmosferze lasu. Będzie to czas pełen doświadczeń poprzez proponowane przeze mnie niefizyczne aktywności leśne. Pobudzimy zmysł węchu, słuchu, wzroku i dotyku. W leśnych aktywnościach połączę elementy kąpieli leśnych Shinrin yoku, mindfulnessu, oddechu i medytacji.

Nie zabraknie też dobrej zabawy, gier, zagadek i przygody.

Wspólne wyjścia grup zawsze są wspaniałym sposobem na integrację, poznania się bliżej i miłego spędzenia czasu w grupie poza murami szkoły i sal lekcyjnych.

Czas trwania: 120 minut

Cena: 30,00 zł od uczestnika. Zapewniam program leśnych aktywności, maty do siedzenia, hamaki, wszelkie potrzebne akcesoria i materiały. Dojazd we własnym zakresie.

Miejsce: środowisko leśne, do ustalenia

Warsztaty rękodzieła lasem inspirowane

Leśne obrazy

Na warsztatach leśnych obrazów uczestnicy stworzą swój własny obraz inspirowany elementami leśnymi. Możemy malować, odbijać rośliny metodą monotypii, stworzyć obraz wyklejany z leśnych elementów (mech, liście, leśne zioła, szyszki, gałązki itp.) lub zrobić zielnik leśnych drzew metodą monotypii

Czas trwania: do 120 minut

Cena: 50,00 zł od uczestnika, zapewniam wszelkie potrzebne materiały i akcesoria

Miejsce: sala placówki, teren w przyrodzie (lub sala zorganizowana przeze mnie – dodatkowy koszt)

Naturalne świece

Na warsztatach tworzenia naturalnych świec:

  • poznacie obszerne “know how” dla początkujących o świecach: dowiecie się jakie są rodzaje wosków, jaki wosk zastosować do świec zalewanych w naczyniu, jaki do świec wolnostojących a jaki do tart i wosków kominkowych, jak dobrać odpowiedni knot do świecy, jaką ilość olejku zastosować, jak przygotować wosk, w jakiej temperaturze wosku zalewać naczynie, co znaczy, że świeca jest naturalna i czy każda świeca naturalna jest produktem ekologicznym oraz wiele innych cennych informacji
  • własnoręcznie wykonacie świecę zalewaną w naczyniu o pojemności 120 ml

Czas trwania: ok. 120 min

Cena: 60,00 zł od uczestnika, zapewniam wszelkie potrzebne materiały i akcesoria

Miejsce: sala placówki (lub sala zorganizowana przeze mnie – dodatkowy koszt)

Jestem otwarta na wszelkie formy współpracy. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *