Weekend odmienienia. Weź głęboki oddech u Bacy. Edycja Jesień, 20 – 22 października 2023.

Po sukcesie pierwszego letniego spotkania postanowiłyśmy kontynuować naszą przygodę w Marcówce 😊 Zapraszamy na kolejne spotkanie „Weź głęboki oddech u bacy”. Tym razem w edycji jesiennej. Wydarzenie adresowane jest dla Pań. Zapraszamy wszystkie Kobiety pragnące i potrzebujące oderwania się od codziennych obowiązków, natłoku spraw i pracy.

🍀 Prowadzić nas będzie radość, którą proponujemy w naszym wydaniu. W jej skład wejdzie: joga śmiechu, kąpiel leśna, głęboki kontakt z przyrodą, relaksacja przy dźwiękach gongów i mis, warsztaty rozwojowe, saunowanie, zabawy integracyjne oparte na pedagogice przygody, medytacje i proste ćwiczenia Qi-Gong.
Dla chętnych możliwość skorzystania z refleksologii stóp i terapii czaszkowej oraz masażu witkami.
Lidka, Ania, Dorota, Danusia i Staszek zapraszają 🙂

🍀 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
Poszczególne wydarzenia mogą ulec zmianie godzinowej w zależności od potrzeb grupy i pogody. Część zajęć planowana jest na powietrzu, w przypadku deszczu zajęcia odbędą się pod dachem.

🍀 Piątek, 20.10.2023:
• od godz. 12.00 – zakwaterowanie
• godz. 13.00 – 16.00 dla chętnych możliwość skorzystania z refleksologii i terapii czaszkowej (dodatkowo płatne, w promocyjnej cenie) – Dorota Adela Bańka / dla pozostałych czas wolny, zapoznanie się z terenem, spacer, odpoczynek, leżak, książka, kawa – wedle uznania 🙂
• godz. 16.30 – obiadokolacja
• godz. 17.30 – powitalny krąg kobiet oraz mini-warsztat „Zmiana zaczyna się ode mnie”. Joga śmiechu i refleksja. Uwalnianie napięć i stłumionych emocji
• godz. 21.30 – koncert relaksacyjny pod gwiazdami – relaksacja w balii lub w leżakach. Po koncercie wieczorna przekąska
• godz. 22.30 – wspólne wieczorne saunowanie i pobyt w balii z gorącą wodą

🍀 Sobota, 21.10.2023:
• godz. 8.00 – Dzień dobry nowy dniu – poranny rozruch: medytacja, self Qi-Gong, Kwadrans ku radości – joga śmiechu i relaksacja muzyczna
• godz. 9.30 – śniadanie
• godz. 11.00-13.30 – Kąpiel leśna, czyli głębokie zanurzenie się w atmosferze lasu, zatopienie się w leśnych ostojach i całkowity odpoczynek
• godz. 14.00 – 16.30 – czas wolny, możliwość skorzystania z balii i sauny, dla chętnych możliwość skorzystania z refleksologii stóp i terapii czaszkowej (za dodatkową opłatą)
• godz. 16.30 – obiadokolacja
• godz. 17.30 – Dzikie łapacze snów – warsztat, na którym stworzysz swój własny łapacz snów – prowadzenie Danuta Brożyńska / JERGO
• godz. 20.00 – Noc Odmienienia – tajemne bacowskie rytuały w kręgu, zabawa przy ognisku, taniec przy dźwięku bębna (można zabrać swój instrument), pieczenie kiełbasek. Po ognisku dla chętnych wieczorne saunowanie i pobyt w balii z gorącą wodą.

🍀 Niedziela, 22.10.2023:
• godz. 8.00 – Dzień dobry nowy dniu – poranny rozruch
• godz. 9.30 – śniadanie
• godz. 11.00 -12.30 – zabawy integracyjne oparte na pedagogice przygody i pedagogice przeżyć
• godz. 13.00 – obiad / zupa
• godz. 13.30 – Zakończenie weekendu: pożegnanie w kręgu i koncert relaksacyjny
• do godziny 16.00 – wymeldowanie

🍀 W cenie:
🔸2 noclegi w XiX/XX-wiecznych chałupach
🔸wyżywienie: 2xśniadania + 2xobiadokolacje + w niedzielę zupa
🔸kawa i herbata bez ograniczeń, herbatki ziołowe
🔸warsztaty, zabawy i koncerty + potrzebne materiały i akcesoria
🔸saunowanie, kąpiele w balii z gorącą wodą, ognisko i kiełbaski

💆 Zabierz ze sobą wygodne ubrania, koc lub matę do leżenia na trawie, możesz wziąć też śpiwór.

💆Dla chętnych w wolnym czasie:
🔸refleksologia stóp, masaż dźwiękiem, sesja terapii czaszkowo-krzyżowej, prowadzona przez Dorotę Adelę Bańkę (płatne dodatkowo na miejscu)
🔸możliwość zakupu naturalnych świec lasem pachnących ŚWIATŁO LASU w promocyjnej cenie

💸 INWESTYCJA w cudowny weekend i w siebie: 600,00 zł

🚗 Dojazd we własnym zakresie. Na Messengerze powstanie grupa wyjazdowa. Będziemy organizować wspólne dojazdy.

🍀 Liczba miejsc ograniczona, o kolejności rezerwacji decyduje wypełnienie formularza oraz wpłata zaliczki w wysokości 300 zł na konto gospodarza:
Numer konta:
54 8128 0005 0019 0714 3000 0020
Bank Spółdzielczy Sucha Beskidzka
Nazwa i adres odbiorcy:
Stanisław Sala, 34-210 Marcówka 84
w tytule proszę wpisać :
Imię i nazwisko WEEKEND ODMIENIENIA

📝 ZAPISY:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScGn3gTGuX…/viewform…
lub pod nr tel.:
Ania: 693-813-511
Lidka: 696-064-916

🍀 PROWADZĄCY:
👩 ANNA NOWICKA:
Dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych Shinrin yoku, leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, trenerka Bare foot i animatorka. Wielka miłośniczka lasów, kontaktu z naturą i spędzania w niej czasu. Założycielka projektu Tyskie LoveLasy i Światło Lasu.
https://www.facebook.com/TyskieLoveLasy
https://www.facebook.com/SwiatloLasu

🍀 Kąpiel leśna (Shinrin yoku)
to uważna, terapeutyczna i prozdrowotna forma i praktyka kontaktu z naturą, wzmacniającą nasze zdrowie i poczucie szczęścia. Jest formą leśnego spaceru, jednak różni się od typowych spacerów po lesie jakie znamy.
Podczas kąpieli leśnej będziemy:
– chodzić powoli i uważnie po lesie robiąc częste przystanki, by otwierać swoje zmysły i w pełni doświadczać lasu
– zanurzać się w leśnej atmosferze i otwierać się na wszystko, co las chce nam
w danym momencie ofiarować
– bacznie przyglądać się otaczającej nas przyrodzie, obserwować, słuchać, dotykać wąchać i smakować Las
Czas trwania: około 2,5 godz.
🍀 gry i zabawy integracyjne oparte na pedagogice przygody
Uczenie się kompetencji społecznych poprzez doświadczenie, gry i zabawy zespołowe. Działania pedagogiki przygody najczęściej nastawione są na kształtowanie tzw. umiejętności miękkich – wzajemnego zaufania w grupie, umiejętności negocjacji, skutecznej komunikacji, poszukiwania niestandardowych rozwiązań, poszukiwania ukrytych talentów, skutecznego zarządzania zasobami, jakie mamy w grupie.
🍀 Poranne medytacje prowadzone – krótkie medytacje na dobry początek dnia; wewnętrzne wyciszenie, bycie w sobie, uspokojenie umysłu i pędzących myśli
——–
🦸‍♀️LIDKA BIAŁECKA:
Trenerka rozwoju osobistego i jogi śmiechu, która tę technikę poznała w Indiach i od tej pory prowadzi w różnych miejscach regularne zajęcia śmiechoterapii. Łączą one w sobie elementy śmiechu, głębokiego oddechu, ruchu spontanicznego oraz relaksacji dźwiękowej na żywo. Pasjonatka działań na rzecz rozwijania radości w życiu – w lekkości, poprzez uważność i łagodne traktowanie siebie oraz swoich emocji. Organizatorka różnych wydarzeń, m.in. Festiwalu Szczęścia w Rybniku.
Joga śmiechu to prosta technika relaksacyjna, łącząca w sobie ćwiczenia śmiechowe oparte na wyobraźni, oddech i klaskanie. Lecznicze działanie śmiechu opiera się na powstawaniu ednorfin i redukcji stresu. Organizm zostaje dotleniony, toksyny są usuwane, wzrasta odporność. Śmiech wykorzystywany jest m.in. w psychiatrii do leczenia depresji.
https://www.facebook.com/KuRadosci.LidkaBialecka

*Kwadrans ku radości – pobudzający rozruch ze śmiechem i innymi elementami ruchu spontanicznego (czas trwania: około 20 minut).

*Powitalny krąg kobiet oraz mini-warsztat „Zmiana zaczyna się ode mnie”. Joga śmiechu i refleksja. Uwalnianie napięć i stłumionych emocji. Zajęcia łączą w sobie wgląd w siebie, refleksję, jogę śmiechu, ruch intuicyjny i relaksację.
Czas trwania: ok. 3 godz.
——–
👩‍🦳DOROTA ADELA BAŃKA:
Terapeutka czaszkowo-krzyżowa, refleksolog, muzykoterapeutka. Pasjonują ją tradycyjna medycyna chińska, naturalne i holistyczne metody budowania dobrostanu oraz sposoby minimalizowania wpływu przewlekłego stresu i traumatycznych doświadczeń na funkcjonowanie organizmu. Prowadzi gabinet terapeutyczny „Dotyk Ciszy” w Rybniku.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100083052046259

🌀 Koncerty relaksacyjno-medytacyjne
Tybetańczycy wierzą, że każdy człowiek rodzi się z pierwotną harmonią ciała i ducha, a jeżeli zostanie ona zakłócona, terapeutyczna kąpiel w dźwiękach mis, gongówi i innych instrumentów etnicznych pozwala do niej powrócić. Wibracja fali akustycznej wyzwolonej w trakcie koncertu otula ciało i wnika w nie, powodując wewnątrzkomórkowy masaż narządów. Energia dźwięku jeszcze wiele dni po seansie uzdrawia organizm na wszystkich jego poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
Czas trwania: ok. 1 godz.
🌀 Self Qi-gong – proste sekwencje figur możliwe do wykonania przez każdego, bez względu na sprawność fizyczną, wiek czy ograniczenia zdrowotne, holistycznie łączące ruch z medytacją uważności i oddechem.
Czas trwania: ok. 25 min.
🌀 Refleksologia stóp, indywidualny masaż dźwiękiem, sesja terapii czaszkowo-krzyżowej – dodatkowo dla zainteresowanych.
Czas trwania ok. 1 godz.
——-
👩‍🦳 DANUTA BROŻYŃSKA
Danusia to prawdziwie dzika i kobieca piękność. Tworzy przepiękne łapacze snów, kije deszczowe i wiele innych instrumentów. Poprowadzi dla nas warsztat robienia dzikich łapaczy snów.

Danusia:
Pomiędzy przepiękną codzienność wplotła się cząstka pragnąca przepuścić przez siebie łapacze snów.
Praca z nimi jest moją formą medytacji, zagłębieniem się w sobie, przetworzeniem chaosu w ciszę.
Dla Ciebie przyniosę wszystko to, co wywołuje u mnie zachwyt, podzielę się z Tobą rzeczami które mnie niosą, podaruje Ci to, co mnie inspiruje i to co do tej pory do mnie przyszło.
Ty dokonasz wyboru i zdecydujesz po co sięgniesz a co odrzucisz. Stworzysz swoje dzieło, które opowie Ci tylko i wyłącznie Twoja historię.
Zrobisz dla siebie amulet lub po prostu nauczysz się jednego ze splotów.
„ROZPOZNANIE” to najpiękniejsze słowo określające łapacze snów.
Dzikość, wystarczy zaprosić

Danusię znajdziecie na FB:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100077968681372

👨‍🦳STASZEK SALA
Harnaś Bractwa Zbójników Babiogórskich, ekolog, zawodowy baca, prowadzący zagrodę edukacyjną i gospodarstwo agroturystyczne Bacówka u Harnasia. Człowiek orkeistra wielu talentów. Gawędziarz i organizator wydarzeń kulturalnych ziemi babiogórskiej. Miłośnik ruskiej bani. Twórca zakątku Bacówka u Harnasia. Pszczelarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *